Hayaller Ülkesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayaller Ülkesi

AnasayfadenemeLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Anne Kafamda Bit Var, Tarık Akan

YazarMesaj
Akarsu
D.MODERATÖR
D.MODERATÖR
Akarsu

Erkek Mesaj Sayısı : 177
Lakap : Söylemem...
ruh hali : Anne Kafamda Bit Var, Tarık Akan Seviml10
rep puan : 160

Anne Kafamda Bit Var, Tarık Akan Empty
MesajKonu: Anne Kafamda Bit Var, Tarık Akan   Anne Kafamda Bit Var, Tarık Akan Icon_minitimePaz Ara. 28, 2008 12:23 pm

Kitabı uzun süre önce okumuştum.Dil ve anlatım yönüyle fazla tatmin etmesede ele aldığı konu ile kalbimi kazanmış bir kitap diyebilirim.Yazarının bir aktör olması iyi okuyucular için hayal kırıklığı yaratsada bu önyargı kitabı okuduktan sonra eminim kaybolacaktır.

Kitap genel olarak 82 darbesine giden süreci anlatmakta.Bunu bir aktörün gözünden görmek ve o zamanların Türkiye'sinde sanatçı olmanın sancılarını açık ve sansürsüz bir anlatımla ortaya koymak sanırım bu kitap için iyi bir açıklama olacak.Türkiyemizin yeterince aydınlatılamayan ya da aydınlatılmak istenmeyen yakın tarihinin bir kesitini sunuyor bizlere.Yılmaz Güney'in Cannes Altın Palmiye alışından tutunda, o yılların aile ilişkilerine, öğrencilere, türk emniyet sisteminde ki yalnışlara ve siyasi baskılara kadar uzanan bir yelpaze.Okunmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

Anne Kafamda Bit Var, Tarık Akan
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anne Ben gotik Oldum...